Ogłoszenia parafialne – 19.09.2021 – XXV Niedziela w ciągu roku

 • Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego przekazu. Niech będzie to dla nas okazja do zastanowienia się czy nasze korzystanie z wszelkiego rodzaju mediów służy rozwojowi i dobru naszemu i bliskich nam osób.
 • Dzisiaj również przypada 175 rocznica objawień Matki Boże w La Salette, gdzie Maryja objawiła się dzieciom: Melanii i Maksyminowi. Płacząc prosiła o świętowanie dnia świętego i dobrą modlitwę. Szeroko na ten temat pisze Gość Niedzielny.
 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18.00. O prowadzenie modlitwy różańcowej od 17.30 bardzo proszę Różę Pani Małgorzaty Gutowskiej. Zapraszam także DSM. Bardzo serdecznie dziękuję dziewczętom, które niosły figurę MB Fatimskiej w strojach regionalnych. Wyglądało to pięknie. I w tym widać nasz szacunek do tego co święte.
 • Dziękuję Róży Pani Marii Zwolińskiej za ofiarę złożoną na misje
 • Zachęcam do udziału w dorocznej pielgrzymce i spotkaniu wspólnot Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym z terenu Diecezji Tarnowskiej, które odbędzie się w najbliższą sobotę 25 września, w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00. Gdyby była większa liczba chętnych to wynajmiemy busa.
 • Spotkanie kandydatów na ministrantów w środę o godzinie 17.00. W przyszłą niedzielę na Mszy o 10.30 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie tych kandydatów do grona ministrantów. Zapraszam ich rodziców i rodziny.
 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o godzinie 19.00.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na opał.
 • Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w ostatnim tygodniu w pracach związanych z montażem i demontażem rusztowań celem założenia mozaiki wokół figury Matki Bożej Fatimskiej. W tym tygodniu będzie wymiana okien i zakładanie witraży w kaplicy bocznej. Bóg zapłać serdecznie także panom, którzy wykonali łącznik drogi od Stronia i Mokrej Wsi w stronę kościoła.
 • Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje i remonty. Już dzisiaj dziękuję za wszelką życzliwość i hojność.
 • Dziękuję rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Król Jadwiga, Plata Michał, Bodziony Tomasz i Dorota, Żelasko Jan i Zofia.
 • Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Dobrych Nowin. W przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela i Idziemy.

No comments yet

Comments are closed