Ogłoszenia parafialne – 18.07.2021 – XVI Niedziela w ciągu roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE   XVI  Niedziela zwykła – 18.07.2021 r.

Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. dnia solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce Niemczech, Belgii i Holandii.  W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym. Apeluję, aby niedziela 25 lipca była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska. Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa. Abp Stanisław  Gądecki

  • Msze święte z liturgią niedzielną w naszej świątyni w sobotę o 18.00 i w niedzielę o 8.00, 10.30, 15.00.
  • Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  • W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00. O prowadzenie modlitwy różańcowej od 17.30 proszę Różę Pani Marii Zwolińskiej. Zapraszam na nowennę do Matki Bożej dzieci i młodzież. Niech czas wakacji będzie okazją do umocnienia wiary i życia duchowego.
  • Błogosławieństwo kierowców i pojazdów z racji wspomnienia świętego Krzysztofa w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych. Przy tej okazji będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Miwa Polska, pod hasłem: „jeden grosz za jeden kilometr”, które przeznaczane są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Jednocześnie do puszek będzie można złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych w nawałnicach, które zostaną przekazane dla Caritas Polska. Na małym stoliku za ławkami są także breloki ze świętym Krzysztofem i modlitwą kierowcy w cenie 5 złotych.
  • Składka z przyszłej niedzieli jako czwartej w miesiącu będzie przeznaczona na cele inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. Dziękuję serdecznie Panu który wykonał prace wykończeniowe w górnej zakrystii. 
  • Dziękuję rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Mordarska Halina, Mordarski Janusz i Natalia, Witkowski Paweł i Beata, Kawalec Zofia.  
  • Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego, Dobrych Nowin, Małego Gościa Niedzielnego. W przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela i Idziemy. 

No comments yet

Comments are closed