Ogłoszenia parafialne – 16.01.2022 – II Niedziela w ciągu roku

  • Jutro w liturgii przypada wspomnienie świętego Antoniego opata. To dzień Imienin księdza Kanonika Antoniego Potońca. Pamiętajmy szczególnie o modlitwie w jego intencji.
  • We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.00. O modlitwę różańcową od 16.30 proszę Różę Pana Jana Fryzowicza.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na opał.
  • Składka z przyszłej niedzieli jako czwartej w miesiącu będzie przeznaczona na inwestycje i remonty. Bóg zapłać za życzliwość i hojność. W przyszłym tygodniu chcemy wykonać dalsze prace remontowe w pomieszczeniach dolnego kościoła. Zapraszam serdecznie do pomocy w tych pracach panów, którzy mają trochę wolnego czasu.
  • Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Dobrych Nowin. W przedsionku są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela i Idziemy. Róże Różańcowe bardzo proszę o zabranie czasopism misyjnych. Na stoliku z gazetami znajdują się kalendarze „Katolicki Dom”. Można je sobie zabrać dla siebie albo jako upominek dla bliskich.
  • Informuje, że uroczysty chrzest dzieci będzie w poniedziałek wielkanocny o godzinie 13.30. Starajmy się przeżywać uroczystość chrztu świętego z głęboką wiarą i w sposób religijny dziękując Bogu za łaskę dziecięctwa Bożego, które otrzymuje dziecko. Aby nie była to tylko okazja to zwykłej imprezy, czym spłycamy głęboki charakter religijny tego sakramentu.
  • Dziękuję rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Plata Jan i Barbara, Bargieł Andrzej i Bożena, Bargieł Stanisława, Bargiel Piotr i Marta.
  • Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Długołęce-Świerkli serdecznie zaprasza druhny, druhów, członków młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz sympatyków straży pożarnej na zebranie walne, które odbędzie się 23 stycznia w niedzielę o godzinie 15.00 w remizie OSP.

No comments yet

Comments are closed