Ogłoszenia parafialne – 12.06.2022 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny. Drodzy Diecezjanie! Szczęśliwe małżeństwo i rodzina to wartości, które zawsze były i będą podstawą rozwoju ludzi wszystkich czasów, kultur i narodów. Trudności i niepokoje zewnętrzne jeszcze bardziej uświadamiają nam, że rodzina, zaraz po Bogu w Trójcy Jedynym, jest wspólnotą dającą najmocniejsze oparcie w życiu. Diecezjalne Święto Rodziny, które w naszej diecezji przeżywamy w trzecią niedzielę czerwca, będzie okazją, ażeby podziękować Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, szczególnie za tych, którzy żyjąc łaską sakramentu małżeństwa stają się dla współczesnego świata żywymi świadkami „Ewangelii rodziny”.

Drogie mojemu sercu Rodziny! Serdecznie zapraszam Was do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny w niedzielę 19 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 10.30 rozpocznie się różaniec w intencji rodzin, a o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Na zakończenie Mszy świętej każdej obecnej na niej rodzinie pragnę podarować modlitewnik dla rodzin. Diecezjalne Święto Rodziny zakończymy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, gdzie o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa. Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy. Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

  • Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. / Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie dla osób należących do Róż Różańcowych. /
  • Nabożeństwo Fatimskie jutro o godzinie 18.00. Poprowadzi je ksiądz Mateusz Bugno wikariusz z Podegrodzia. Zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, scholę, DSM, Róże Różańcowe, Gości i was wszystkich drodzy parafianie. Niewiasty proszę o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej.
  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18.00. O prowadzenie modlitwy różańcowej od 17.30 proszę Różę Haliny Szewczyk.
  • Uroczystość Bożego Ciała w czwartek. Msze święte jak w niedzielę. Po sumie uroczysta procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy – dłuższą trasą. Zapraszam dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, scholę, DSM, orkiestrę, OSP, niewiasty niosące feretron MB Fatimskiej i was wszystkich siostry i bracia do wspólnego dziękczynienia Jezusowi Eucharystycznemu. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na Hospicja.
  • Spotkanie ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów w środę po nabożeństwie.
  • Dziękuję rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Kurowski Wiesław i Zofia, Klimczak Marcin i Anna, Olszak Piotr i Sabina, Olszak Bronisław i Maria, Olszak Marek i Wiesława, Olszak Alina.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, nowego numeru Dobrych Nowin. W przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela i Idziemy. Jest także kilka egzemplarzy albumu Gościa Extra poświęconego Cudom Eucharystycznym w cenie 12 złotych.

No comments yet

Comments are closed