Ogłoszenia parafialne – 01.01.2020 – Świętej Bożej Rodzicielki

• Przeżywamy dziś Nowy Rok. W liturgii Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Światowy Dzień Modlitw o pokój na świecie.
  • Przed nami pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek pół godziny przed Mszą Świętą.
  • W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godziny 16.00. Zapraszam na adorację i Mszę Świętą dzieci z klasy III i młodzież z klasy VIII z rodzicami.  Będzie to comiesięczne spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej i Bierzmowania.
  • Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godziny 8.00.
  • Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po prymarii.
  • W niedzielę zapraszam gorąco na jasełka, które  odbędą się w naszej świątyni o godzinie 16.00. Przedstawią je parafianie z Nowej Jastrząbki z księdzem Krzysztofem Osiką.

Informacje podsumowujące ubiegły rok:

– Sprawy duchowe: w minionym roku chrzest przyjęło 25 dzieci. Sakrament bierzmowania otrzymało 27 osób. Sakrament małżeństwa przyjęło 11 par. Do domu Ojca w niebie odeszło 7 osób. Rozdano 37 tysięcy Komunii Świętej.

– Sprawy materialne: Koszt wszystkich remontów, inwestycji i funkcjonowania parafii wyniósł 217.727 złotych. Wszystkie zebrane składki to  193.905 złotych.

Serdecznie dziękuję również wszystkim wspólnotom, grupom i osobom indywidualnym, którzy w jakikolwiek sposób włączali sie w życie naszej wspólnoty parafialnej – napełniając ją przez swoje działanie dobrem i miłością.

• Wizyta duszpasterska zwana kolędą:

– w czwartek Łąki Gostwickie I – od Władysława Wastag  do Krzysztofa Gąsiorowskiego – od godz. 8.00

– w sobotę Świerkla I – od Jana Krajewskiego do Michała Kurowskiego – od godz. 8.00

– w niedzielę Wola Brzezińska I – od Stanisława Żelazko do Józefa Kubackiego – od godz.12.00

– w poniedziałek Rębacz i Poddąbrowa – od Stanisława Kolbusz do Stanisława Jurkowskiego – od godz.12.00

– we wtorek Stronie – od Olszak Aliny do Olszak Marka – od godz. 12.00

Stojąc przed Dobrym Bogiem w tym pierwszym dniu nowego roku prośmy aby Boże Błogosławieństwo umocniło pokój w naszych sercach, rodzinach i wspólnotach.

No comments yet