22 Niedziela Zwykła – 1.09.2024 r.

• Po Mszy o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  • Dzisiaj w naszej parafii kolejna AKCJA Honorowego Oddawania KRWI. Od godz. 9.00 do 13.00. Każdy w wieku od 18 do 60 roku życia (zdrowy) może podzielić się tym bezcennym darem. Krwią, która daje życie. Zapraszamy do przyjścia.
  • Przeżywamy 85 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o bohaterach, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. I módlmy się o pomyślność dla Polski.
  • Jutro Msza na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.30. Zapraszam dzieci, rodziców, nauczycieli. Troszcząc się o zdrowe wychowanie młodego pokolenia, dbajmy o chrześcijańskie wychowanie, które przede wszystkim odbywa się w domu, a które wspiera Kościół i katecheza szkolna.
  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 17.30 proszę Różę Św. Stanisława Papczyńskiego, której Zelatorką jest Pani Małgorzata Gutowska. Na nowennę zapraszam dzieci, młodzież, czcicieli Matki Bożej, a szczególnie DSM (w maryjnych pelerynkach).
  • W pierwszy czwartek miesiąca na Msze o godz. 18.00 zapraszam do modlitwy o nowe powołania, szczególnie Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie. W pierwszy piątek miesiąca adoracja w ciszy od godz. 17.00 (możliwość spowiedzi). Pierwszą sobota miesiąca; o godz. 7.15 wspólny różaniec, po nim (około g. 7.45) wysłuchamy 15 min. rozważania o jednej z tajemnic różańcowych. Msza pierwszo sobotnia z komunią wynagradzającą o godz. 8.00
  • Do chorych udam się w pierwszy piątek od godz. 7.30
  • W pierwszy piątek swoje liturgiczne przygotowanie do bierzmowania rozpoczną uczniowie klasy 7 i 8. Proszę, aby przyszli na Msze o godz. 18.00 w miarę możliwości z rodzicami.
  • Za tydzień w niedziele Uroczystość Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) głównej patronki diecezji. Po każdej mszy poświęcenie ziarna siewnego.
  • Bóg zapłać za każdą ofiarę na parafie, z ostatniej niedzieli na remonty i inwestycje. Ofiary na ogrzewanie, dary spożywcze na plebanie. Dziękuje.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Czech Mieczysław i Jadwiga, Wastaga Józef i Julia, Dadał Adam i Joanna, Uryga Józef i Barbara, Piękoś Damian i Karolina, Uryga Andrzej i Danuta.
  • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, wrześniowe wydanie Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
  • W sobotę odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Kurowskiego pochodzącego z Rębacza, polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…..