23 Niedziela Zwykła – 8.09.2024 r.

• Przeżywamy Uroczystość Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) głównej patronki diecezji. Po każdej mszy poświęcenie ziarna siewnego.
  • W naszej parafii na Mszach św. Słowo Boże głosi Prorektor WSD w Tarnowie ks. Lesław Wąchała.
  • Dzisiaj rozpoczyna się XIV Tydzień Wychowania w Polsce, pod hasłem „Wychowujmy razem”. Otoczmy modlitwą dzieci, młodzież, wychowawców i rodziców.
  • Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w ostatnią niedziele AKCJA Honorowego Oddawania KRWI i pomogli w jej zorganizowaniu. Oddano 12 litrów krwi. W Gościu Niedzielnym jest krótki artykuł o akcji krwiodawstwa w naszej parafii.
  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. O prowadzenie modlitwy różańcowej za dusze czyśćcowe od godz. 17.30 proszę Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym z naszej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy za dusze czyśćcowe. Msza św. po nowennie za dusze czyścowe z intencji osób składających ofiary do skarbony.
  • W piątek 13 sierpnia o godz. 18.00 piąte Nabożeństwo Fatimskie. Poprowadzi je ks. dr Marek Jawor. O godz. 18.00 Msza Św. i procesja różańcowa (przynieśmy lampiony). Zapraszam do wspólnej modlitwy; DSM, LSO, dzieci i młodzież, Róże Różańcowe, Parafian i Gości. Zapraszam Orkiestrę. Panie w strojach regionalnym proszę o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej. Druhów ze Straży proszę o troskę o bezpieczeństwo.
  • W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w następną niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  • W dzisiaj w Czarnym Potoku rozpoczyna się Jubileuszowy Odpust 25 – lecia Koronacji Obrazu MB Bolesnej, a niedzielę 15 września rozpoczyna się Wielki Odpust Limanowski. Szczegóły na plakatach w gablocie.
  • Bóg zapłać za każdą ofiarę na parafie, na ogrzewanie, dary spożywcze na plebanie. Dziękuje.
  • W środę po Mszy i nowennie spotkanie formacyjne dla ministrantów i lektorów.
  • W sobotę o godz. 8.00 spotkanie formacyjne dla Dziewczęcej Służby Ołtarza.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Dara Piotr i Zofia, Piwowar Maria, Piwowar Jan i Bożena, Drabik Krzysztof i Małgorzata, Plata Józef i Zofia, Adamczyk Janusz i Dorota.
  • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego (artykuł o akcji krwiodawstwa), nowe wydanie Gość Niedzielny Historia, wrześniowe wydanie Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
  • W środę odbył się pogrzeb Śp. Stanisława Zarabskiego, a w piątek zmarł Śp. Grzegorz Bargieł polećmy ich duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…..