„Krew dla Jezusa otwiera bramę nieba”

W minioną niedzielę 26 października, w parafii Długołęka-Świerkla miała miejsce tradycyjna akcja Honorowego Oddawania Krwi. Parafianie oddali 14 litrów krwi. Ta piękna akcja zaczęła się w 2005 roku, kiedy to z inicjatywy księdza Krzysztofa Bajorka, ówczesnego wikariusza parafii Długołęka-Świerkla zorganizowano po raz pierwszy parafialną akcję Honorowego Oddawania Krwi. Wtedy krew oddało 29 osób. Od tamtego czasu do obecnego roku miało miejsce 16 takich akcji, w których wzięło udział 414 osób, co daje w sumie ponad 186 litrów krwi.

Z całą pewnością jest to powód do radości i chluby dla małej – bo liczącej niecały tysiąc osób – wspólnoty parafialnej. Radość jest tym większa, że obecnie sami parafianie przygotowują i organizują akcję honorowego oddawania krwi. Dla wielu osób – ten dar krwi ofiarowany bliźnim – jest także darem ofiarowanym Jezusowi, który uczy nas, że wszystko co uczyniliśmy dla brata najmniejszego, to uczyniliśmy dla Niego. ,,Serdecznie pragniemy podziękować paniom lekarkom i pielęgniarkom z Nowego Sącza, które przez te lata obsługiwały tę akcję w naszej parafii oraz mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze więcej osób zaangażuje się w honorowe krwiodawstwo, bo przecież darowanie krwi bliźniemu z całą pewnością otwiera bramę do nieba”- mówi ks. M. Zawiślak, proboszcz parafii.

No comments yet

Comments are closed