Komunikat w związku z 25. rocznicą kanonizacji bł. Kingi

Drodzy Diecezjanie!

„Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – słowa te skierował do nas św. Jan Paweł II w Starym Sączu podczas kanonizacji bł. Kingi w dniu 16 czerwca 1999 roku. Odczytując w duchu wiary to przesłanie sprzed 25 lat, odkrywamy jego aktualność w realiach życia współczesnego Kościoła. Nasza osobista świętość ma moc budowania Kościoła „na wzór Chrystusa” i inspirowania innych do podążania podobną drogą.

Jako wspólnota diecezjalna pragniemy odnowić w sobie głębokie pragnienie świętości poprzez świętowanie w Starym Sączu w dniu 16 czerwca br. 25-lecia kanonizacji bł. Kingi oraz przeżywanie Diecezjalnego Święta Rodziny. Mszy Świętej o godz. 11.00, transmitowanej przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, przewodniczył będzie świadek świętości Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz. Zapraszam do licznego udziału w tej dziękczynnej Eucharystii na starosądeckich błoniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji Matki Kingi oraz pamięci o św. Janie Pawle II, którego nauczanie pragniemy stale podejmować. Wprowadzeniem do świętowania jubileuszu kanonizacji będzie Oratorium o Świętej Kindze, które zostanie wykonane w sobotę wieczorem o godz. 19.00 przy Ołtarzu Papieskim. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Zapraszam Was serdecznie, drodzy Diecezjanie, do udziału całymi rodzinami w tych wydarzeniach. Szczegółowy program uroczystości jubileuszowych jest podany na stronach internetowych mediów diecezjalnych.

Święta Kingo i Święty Janie Pawle II – módlcie się za nami!

† Andrzej Jeż