Ogłoszenia parafialne – 16.06.2022 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

BOŻE CIAŁO – 16.06.2022 r.

  • Przeżywamy dziś Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Msza Święta z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy o godz. 10.30, po południu o 15.00. Pragniemy wyrazić dzisiaj w sposób uroczysty i wspólnotowy, naszą wiarę w obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie i nasze dziękczynienia Jezusowi za to, że zawsze pozostaje z nami w Eucharystii. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczona są na hospicja.
  • W oktawie Bożego Ciała Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz.18.00. Serdecznie zapraszam do udziału w nabożeństwach w oktawie Bożego Ciała: dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami, DSM, dzieci i młodzież. Panów z grupy Honorowej Straży Serca Pana Jezusa proszę o niesienia baldachimu. Niewiasty z nowo utworzonej grupy w pięknych nowo uszytych strojach proszę o niesienie figury MB Fatimskiej.
  • Bardzo serdecznie dziękuję wyznaczonym rodzinom, które przygotowały ołtarze na procesję Bożego Ciała. Dziękuję OSP za posługi dzisiaj pełnione. …
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecam album Gość Extra, który poświęcony jest Cudom Eucharystycznym, w cenie 12 złotych. Zachęcam szczególnie rodziców do przeczytania z nowego numeru Gościa Niedzielnego od strony 40, artykułu na temat zagrożeń na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu.Jest także nowy wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.
  • Porządek procesji: krzyż, ministranci, lektorzy, DSM, figura Matki Bożej, chłopcy dzwoniący dzwonkami, dziewczynki sypiące kwiaty, Najświętszy Sakrament, orkiestra i wszyscy wierni.

No comments yet

Comments are closed