OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Zwykła – 4.02.2024 r.

 • Zmiana tajemnic po Mszy o godz. 8.00.
 • W poniedziałek (5 lutego) błogosławieństwo chleba i soli ku czci św. Agaty.
 • W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. O prowadzenie modlitwy różańcowej za dusze czyśćcowe od godz. 16.30 proszę Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym z naszej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy za dusze czyśćcowe (środa po pierwszym piątku). Zapraszam dzieci, młodzież, czcicieli Matki Bożej, a szczególnie DSM (w maryjnych pelerynkach).
 • Msza św. z Nowenną w środy po pierwszym piątku będzie sprawowana za dusze w czyśćcu cierpiące, składając dobrowolną ofiarę do skarbonki jesteśmy osobami które przychodzą z pomocą duszom czyśćcowym prosząc o Mszę dla nich.
 • W niedzielę 11 lutego Światowy Dzień Chorego, modlić się będziemy za wszystkich chorych. Nabożeństwo dla chorych z sakramentem namaszczenia, będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo 40 – godzinne. Które jest formą wynagrodzenia za grzechy i przygotowaniem duchowym na rozpoczęcie Wielkiego Postu. O adorację Najświętszego Sakramentu bardzo proszę:

– po porannej Mszy – Rodziców i Małżonków /prowadzi Rada Duszpasterska/

– od 10.00 – dzieci ze szkoły podstawowej /prowadzi DSM, schola, ministranci z pomocą rodziców dzieci pierwszokomunijnych/

– po sumie – kandydaci do bierzmowania z klasy 7, a także młodzież ucząca się i pracująca /prowadzą lektorzy i kandydaci do bierzmowania/

– od 13.00 – Róże Różańcowe

– od 14.00 – Caritas i Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.

 • Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na inwestycje w wysokości …… zł. Dziękuje także za ofiary złożone na opał, na parafie i dary w naturze na plebanie. Wielkie dzięki za waszą życzliwość i ofiarność.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Bodziony Teresa, Bodziony Mateusz i Sabina, Ciągło Dariusz i Maria, Kuchnia Józef, Krajewski Józef i Franciszka, Rodak Przemek i Natalia. Dziękuje także parafianom, którzy pomogli w demontażu dekoracji świątecznej w kościele. Bóg zapłać.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
 • Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli ogłasza rekrutację dzieci na rok szkolny 2023/2024. Szczegółowe informacje w szkole.
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed