6 Niedziela Zwykła – 11.02.2024 r.

• Dzisiejsza niedziela 11 lutego jest Światowym Dniem Chorego. Rozpoczyna także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a dzieci i młodzież rozpoczynają ferie zimowe. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych modlitwach.
  • Dziś nabożeństwo 40 – godzinne. Które jest formą wynagrodzenia za grzechy i przygotowaniem duchowym na rozpoczęcie Wielkiego Postu. O adorację Najświętszego Sakramentu bardzo proszę:

– po porannej Mszy – Rodziców i Małżonków /prowadzi Rada Duszpasterska/

– od 10.00 – dzieci ze szkoły podstawowej /prowadzi DSM, schola, ministranci z pomocą rodziców dzieci pierwszokomunijnych/

– po sumie – kandydaci do bierzmowania z klasy 7, a także młodzież ucząca się i pracująca /prowadzą lektorzy i kandydaci do bierzmowania/

– od 13.00 – Róże Różańcowe

– od 14.00 – Caritas i Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.

• W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze w środę z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 8.30 i 17.00. W tym dniu składka na cele charytatywne (jałmużna wielkopostna) CARITAS.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00. Kalwaryjska Droga Krzyżowa w niedzielę o godz. 14.25. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach na stoliku za ławkami jest wystawiona książka, gdzie można się wpisywać na wybrany dzień Wielkiego Postu podejmując post o chlebie i wodzie.
  • Składka w przyszłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  • Dziękuje także za ofiary złożone na opał, na parafie i dary w naturze na plebanie. Wielkie dzięki za waszą życzliwość i ofiarność.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Krajewski Józef i Władysława, Krajewski Lesław i Maria, Bodziony Stanisław i Maria, Zygmunt Piotr i Agata, Hebda Stanisław i Jadwiga, Gurgul Krzysztof i Katarzyna.
  • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Specjalne wydanie Gościa na Wielki Post (14 zł – o św. Szarbelu, jak mówić dzieciom o krzyżu i męce, o wizjach męki bł. Katarzyny Emmerich, pięć rad na Wielki Post, historia Wielkiego Postu), Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
  • W środę odbył się pogrzeb śp. Julii Lorczyk z Gostwicy. Dobry Jezu……