OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15.10.2023r.

 • Dziś przypada Dzień Papieski. Z tej racji po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierająca zdolną a ubogą młodzież. A w naszej Ojczyźnie wybory.
 • Natomiast w naszej parafii przeżywamy Odpust Fatimski, który prowadzi Prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, ksiądz Lesław Wąchała.

Suma odpustowa o godzinie 10.30. Po sumie procesja różańcowa, zakończona w kościele wystawieniem i Te Deum. Gorąco zapraszam i zachęcam do licznego udziału w odpuście,                     parafian i gości, dzieci, młodzież, LSO, DSM, Schole, Chór, Orkiestrę, druhów z OSP. Niewiasty w strojach regionalnych proszę o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej, a dzieci „Fatimskie” o niesienie relikwii „św. Franciszka i Hiacynty Marto- dzieci fatimskich”. (przyjdźmy na procesję różańcową, po południu nie będzie różańca). Po mszach będzie możliwość ucałowania relikwii.

 • Dopełnijmy warunków aby zyskać Odpustu (modlitwy). Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Odpustu.
 • Dzisiaj o g. 15.00 Msza św.
 • Przeżywamy miesiąc różańcowy – Maryjny. Zapraszam na nabożeństwa do kościoła                  o godz. 17.00. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu proszę: we wtorek uczniów klasy V, w środę dzieci z klasy II z rodzicami, w czwartek Towarzystwo Przyjaciół WSD, w piątek Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym, w sobotę Róże Różańcowe.
 • W środę święto Łukasza Apostoła – patronalne święto służby Zdrowia.
 • W przyszłą niedzielę przypada światowy dzień misyjny.
 • Składka z przyszłej niedzieli jako czwartej przeznaczona jest na inwestycje i remonty. Bóg zapłać za ofiary złożone na opał, na parafie. Ofiary i dary w naturze złożone na plebanie, na odpust.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Witkowski Paweł i Beata, Kawalec Zofia, Kawalec Józef i Wanda, Szkaradek Jarek i Teresa, Kotlarz Danuta, Kamińska Zofia.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego (poświęcony 45 r. wyboru Jana Pawła II), Małego Gościa Niedzielnego; w przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela.
 • Przypominam o zbiórce telefonów komórkowych, tabletów, laptopów na pomoc misjom. Budowa studni w Czadzie.
 • Intencje Mszy….
 • Kartki na wypominki roczne i listopadowe znajdują się na stoliku. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. (w wypominkach rocznych proszę napisać przed którą Mszą mają być czytane)
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed