1 Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024 r.

• Pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kalwaryjska Droga Krzyżowa o godz. 14.25. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy zyskać Odpust Zupełny, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, Komunia św., modlitwa w int. Papieża).
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.00. A w niedziele podobnie jak dzisiaj. Zachęcam do uczestnictwa w nich. To nasza modlitwa i ofiara dla Jezusa.
  • W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 16.30 proszę Różę św. Kingi, której Zelatorką jest Pani Władysława Osika Na nowennę zapraszam dzieci, młodzież, czcicieli Matki Bożej, a szczególnie DSM (w maryjnych pelerynkach).
  • Podobnie jak w ubiegłych latach na stoliku za ławkami jest wystawiona książka, gdzie można się wpisywać na wybrany dzień Wielkiego Postu podejmując post o chlebie i wodzie.
  • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 4 niedzieli Wielkiego Postu (10-13 marzec) poprowadzi je ks. Marcin Śnieżyński, Salezjanin z Krakowa. Módlmy się w za niego.
  • Następna niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji za tydzień zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  • Składka z przyszłej niedzieli jako czwartej przeznaczona jest na parafie (remonty i przyszłe inwestycje, trwa odnawianie i konserwacja ławek w naszym kościele).
  • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tace na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  • Dziękuje także za ofiary złożone na opał, na parafie i dary w naturze na plebanie, a także indywidualne ofiary w kopertach. Wielkie dzięki za waszą życzliwość i ofiarność.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Kożuch Danuta, Lis Kazimierz i Renata, Gancarczyk Janusz i Jadwiga, Plata Maria, Plata Jan i Barbara, Bargieł Andrzej i Bożena.
  • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Specjalne wydanie Gościa na Wielki Post (14 zł), Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
  • W ramach akcji „Wielkanocne Dzieło Caritas” na stoliku obok gazet są wystawione świece – paschaliki charytatywne, które są jedną z form pomocy potrzebującym. Ofiara za Mały Paschalik 10 zł, a za Duży 15zł. Niech nas to nie ogranicza.