OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Wielkiego Postu – 3.03.2024 r.

 • Trzecia niedziela Wielkiego Postu. Dzisiaj Kalwaryjska Droga Krzyżowa o godz. 14.25. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
 • Przypominam o księdze, gdzie można się wpisywać na wybrany dzień Wielkiego Postu podejmując post o chlebie i wodzie.
 • W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. O prowadzenie modlitwy różańcowej za dusze czyśćcowe od godz. 16.30 proszę Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym z naszej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy za dusze czyśćcowe (środa po pierwszym piątku). Zapraszam dzieci, młodzież, czcicieli Matki Bożej, a szczególnie DSM (w maryjnych pelerynkach).
 • Msza św. w środę po pierwszym piątku)za dusze w czyśćcu cierpiące, składając dobrowolną ofiarę do skarbonki jesteśmy osobami które przychodzą z pomocą duszom czyśćcowym prosząc o Mszę dla nich.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca zapraszam do modlitwy o nowe powołania na godz. 17.00, a szczególnie osoby należące do Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 • W piątek na Drogę Krzyżową (poprowadzą ją dzieci) i na Mszę o godz. 17.00 zapraszam szczególnie dzieci z klas trzecich z rodzicami, w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii. Dzieci otrzymają poświęcone modlitewniki, komunijne książeczki.
 • W środę, czwartek i piątek rano nie ma Mszy św. W dni powszednie będzie w naszym kościele jedna Msza Święta. (…) Jak o tym słyszeliśmy w liście ks. Biskupa dotyczącym ustawodawstwa V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Msze święte z nauką dla wszystkich o godz. 8.00 i 10.30. po południu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. Nauka dla młodzieży ze szkół średnich, studiującej i pracującej około godz. 16.15. Dalszy program rekolekcji jest w gablocie, na stronie parafialnej i zostanie ogłoszony za tydzień w niedzielę. Informacja dla rodziców i dzieci z naszej szkoły; spotkania rekolekcyjne dla dzieci z klas I – VII będą w poniedziałek i środę o godz. 15.30.
 • Bóg zapłać za ofiary z ostatniej niedzieli na remonty i inwestycje w parafii, a także za ofiary na opał.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Kulig Józef i Magdalena, Gancarczyk Maria, Krajewski Stanisław i Maria, Krajewski Piotr i Beata, Gomółka Franciszek i Krystyna, Gomółka Bronisław i Danuta.
 • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Jest 2 wydanie specjalnego wydania Gościa „Historia Kościoła” (12 zł), Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
 • Jest jeszcze kilka świec – paschalików charytatywne, które są jedną z form pomocy potrzebującym. Ofiara za Mały Paschalik 10 zł.
 • W sobotę odbył się pogrzeb Śp. Stanisława-Jakuba Konstantego z Woli Brzezińskiej. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu, Dobry Jezu…..
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed