OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024 r.

  • Rozpoczynamy dziś czas świętych rekolekcji wielkopostnych w naszej wspólnocie parafialnej, które będzie prowadził ks. Marcin Śnieżyński ze Zgromadzenia Salezjańskiego z Krakowa.

Dzisiaj po południu; Kalwaryjska Droga Krzyżowa o godz. 14.25, a o godz. 15.00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym. Około godz. 16.15 nauka dla młodzieży ze szkół średnich, studiującej i pracującej. Jutro Msze Święte z nauką ogólną o godz. 8.00 i 18.00. A dla dzieci z klas I-VII spotkanie o godz. 15.30. We wtorek od godz. 9.00 spowiedź dla chorych i starszych. A o godz. 9.30 Msza święta z sakramentem namaszczenia chorych i nauką rekolekcyjną dla tych osób. We wtorek po południu spowiedź dla całej parafii od godz. 15.00 do 16.15 i od 17.00 do 18.00. We wtorek o godz. 18.00 Msza święta z nauką dla wszystkich, szczególnie rodziców. We środę Msza święta z nauką rekolekcyjną dla wszystkich o godz. 8.00 i 18.00. Dla dzieci o godz. 15.30. Składka w środę na wszystkich Mszach będzie przeznaczona dla ks. Rekolekcjonisty Marcina i na działalność Towarzystwa Salezjańskiego.

  • Dzisiaj 10 marca rozpoczynamy Nowennę do św. Józefa (po porannej Mszy)
  • W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30, a po niej Msza Święta i nowenna. W niedzielę Kalwaryjska Droga Krzyżowa o godz. 14.25. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.
  • W sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla WSZYSTKICH ministrantów i lektorów w związku z przygotowaniem liturgii Triduum Paschalnego. Obowiązkowe dla wszystkich.
  • Dziękuję za ofiary złożone na opał. Składka w przyszłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna. Natomiast składka w przyszłą niedzielę na Gorzkich Żalach będzie przeznaczona na kwiaty do Grobu Bożego.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Plata Paweł i Katarzyna, Dadał Jan, Dadał Jan i Bernadeta, Herduś Monika, Kuchnia Andrzej i Halina, Fryzowicz Paweł i Mariola.
  • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Jest 2 wydanie specjalnego wydania Gościa „Historia Kościoła” (12 zł), Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
  • Jest jeszcze 10 świec – paschalików charytatywne, które są jedną z form pomocy potrzebującym. Ofiara za Mały Paschalik 10 zł.
  • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed