OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2.10.2023r.

 • Zmiana tajemnic różańcowych.
 • W poniedziałek wspominamy św. Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, a w czwartek św. Faustynę Kowalską, o godz. 15.00 kto może w tym dniu niech przyjdzie do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia.
 • Rozpoczął się miesiąc październik. Bardzo zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 15.00. Dla dzieci plansze na które będą codziennie otrzymywać nowy obrazek do przyklejenia. Plansze dzieci otrzymają dzisiaj po różańcu i w drodze wyjątku jutro. Konkurs.
 • O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu proszę: we wtorek DSM, w środę dzieci z klas III z rodzicami, w czwartek ministrantów i lektorów, w piątek dzieci z klasy IV z rodzicami, w sobotę młodzież uczącą się, pracującą, ministrantów i lektorów starszych.
 • W środę przed nabożeństwem poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci z klas III, będzie to kolejne spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.
 • We wtorek o godz. 16.00 spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej, zapraszam na to spotkanie chętne dziewczęta z klasy III i starsze, którzy chciały by zostać Maryjkami. Uroczyste przyjęcie nowych kandydatek i Maryjek będzie 13.10. w piątek na Mszy o godz. 17.00. Zachęcam do włączenia się w piękną służbę i naśladowanie Maryi.
 • W czwartek o godz. 16.00 spotkanie (zbiórka) dla ministrantów i lektorów ze Szkoły Podstawowej, zapraszam na to spotkanie chętnych chłopców z klasy III i starszych, którzy chcieli by zostać ministrantami. Uroczyste przyjęcie nowych kandydatów (aspirantów) i ministrantów będzie 14.10. w sobotę na Mszy o godz. 17.00. Proszę rodziców, aby zachęcili synów do tej zaszczytnej służby.
 • W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą, a w I Piątek od godz. 16.00. W I Piątek adoracja w ciszy od godz. 16.00. Do Chorych udam się od godz. 7.30.
 • W niedzielę 15 października w naszej parafii będzie Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej.
 • Wczoraj w Parafii Łękawica odbyło się diecezjalne spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w którym uczestniczyła także wspólnota APCD z naszej parafii. Nie zapominajmy o modlitwie za dusze w czyśćcu, niech okazją do tego będzie uczestnictwo w różańcu. W czwartek był pogrzeb naszej parafianki Józefy Hebda. Polećmy Jej dusze i naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje w ostatnią niedzielę. Złożono ……….. złotych. Dziękuje za ofiary na opał i na parafię.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Gutowska Małgorzata, Żelasko Jan i Janina, Pasiut Barbara, Pasiut Stanisław i Danuta, Pawlik Stanisław i Zdzisława, Dara Jan i Małgorzata.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, jest też specjalne wydanie Gościa poświęcony Maryi (w cenie 14zł), Małego Gościa Niedzielnego; w przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela.
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Długołęce-Świerkli informuje, iż w dniach 1 do 10 października odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się przy remizie OSP. Zebrany sprzęt będzie realnym wsparciem jednostki. Szczegóły na plakatach. Dziękujemy za pomoc i wsparcie wszystkim zainteresowanym.
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed