OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 Niedziela Zwykła – 29.10.2023 r.

 • W poniedziałek (30 października) nasza Parafia przeżywa pierwszą Rocznice Konsekracji Kościoła. Każdego roku w tym dniu będzie Rocznica Konsekracji. Przyjdźmy w tym dniu do naszego Kościoła. Podziękować Bogu, że zamieszkał i wziął na własność ten DOM BOŻY, który Mu oddaliśmy. Wielkie wyrazy wdzięczności i szacunku dla was drodzy parafianie, dla wszystkich dobrodziejów, fundatorów i troszczących się o nasz KOŚCIÓŁ. Wielki Bóg zapłać.
 • Kończy się październik – miesiąc różańcowy. Zapraszam na nabożeństwa, dzisiaj o g. 15.00, w poniedziałek i wtorek na g.17.00. We wtorek proszę, aby dzieci które mają plansze różańcowe przyniosły je do kościoła. Dzieci które pobożnie i gorliwie uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych otrzymają nagrody niespodzianki.
 • W środę Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. o godz. 8.00 i 10.00 po niej procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych. Cmentarz jest miejscem świętym. Niech nam więc towarzyszy tam klimat powagi, skupienia i modlitwy. W tym dniu na cmentarzu przy wejściu zbiórka-kwesta do puszki na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dziękuje starszym lektorom zaangażowanym w kwestę. Bóg zapłać za ofiary na wsparcie Seminarium.
 • Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii i kancelarii. Bóg zapłać wszystkim za składane przy tej okazji ofiary.
 • W Dzień Zaduszny Msze w naszym kościele o godz. 6.30, 8.30. i 17.30.
 • Od 1 do 8 listopada możemy zyskać Odpust zupełny i ofiarować go za duszę w czyśćcu cierpiącą. (Warunki odpustu; stan łaski uświęcającej-spowiedź, Komunia Święta, modlitwy Ojcze Nasz i Wierzę w Boga, jakakolwiek modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyrzeczenie się grzechu-nawet lekkiego i nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych). W Dzień Zaduszny pół godziny przed każdą Mszą Różaniec z Wypominkami, a później przez oktawę o godz. 17.00. W dni powszednie (do 8 listopada).
 • W tym tygodniu wypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek tradycyjnie adoracja w ciszy od godz. 16.30, a w tym czasie możliwość spowiedzi.  Od g. 17.00 różaniec z wypominkami, zakończenie adoracji i Msza Święta. Do chorych udam się w pierwszy piątek od godz. 7.30
 • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary z tacy, które są przeznaczone na misje. Bóg zapłać także za ofiary z ostatniej niedzieli na inwestycje. Złożono …… złotych. Dziękuje za ofiary na opał i na parafię.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Matyaszek Teofil i Maria, Fryzowicz Józef i Lucyna, Gurgul Józef i Helena, Janik Leszek i Grażyna, Janik Wojciech i Maria, Kuchnia Paweł i Ewelina.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego (o wpływie Internetu na młodych ludzi – polecam rodzicom, o historii Dnia Zadusznego), Małego Gościa Niedzielnego, w przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela.
 • Intencje Mszy….
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed