OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Wielkanocna – 31.03.2024 r.

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Bóg stworzył nas dla wieczności. Dlatego dzieląc się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego życzę Wam, by święta te odrodziły wiarę, umocniły nadzieję i rozpaliły miłość. Niech ten, który powiedział o sobie, że jest „światłością świata” (J 8, 12) sprawi, że nie będziemy błądzili w ciemnościach lęku i niepewności. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas wszystkich swymi łaskami, mocą i pokojem. Niech umniejsza trudy dnia codziennego i umacnia na drodze życia w promieniach Jego Zmartwychwstania.

Błogosławionych, zdrowych i spokojnych świąt w gronie rodziny!

          Dzisiaj Msze św. o godz. 10.30, 15.00 Nowenna do Miłosierdzia i Msza Święta. Całą „Oktawę” Zmartwychwstania Pańskiego będziemy przeżywać jak jedną wielką Uroczystość. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje (post) abstynencja od pokarmów mięsnych. – Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych; Msze Św. o 8.00 i 10.30 (niema Mszy o 15.00), Ofiary na tacę w poniedziałek składamy na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. 

  • Od Wielkiego Piątku przeżywamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, modlitwy nowenny po porannych Mszach.
  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 17.30 proszę Różę św. Jacka, której Zelatorem jest Pan Jacek Żelasko. Na nowennę zapraszam dzieci, młodzież, czcicieli Matki Bożej, a szczególnie DSM (w maryjnych pelerynkach).
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca zapraszam do modlitwy o nowe powołania na godz. 18.00, a szczególnie osoby należące do Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.
  • W pierwszy piątek Msze św. rano (6.30) i wieczorem(18.00), a adoracja w ciszy od godz. 17.00. A w pierwszą sobotę różaniec o godz. 6.00, o 6.30 Msza Święta.
  • Bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Dziękuje za prowadzenie dróg krzyżowych i adoracji. Bóg zapłać druhom z OSP, orkiestrze, scholii, Szafarzom, DSM, lektorom i ministrantom, młodzieży. Dziękuje P. Bożenie i jej rodzinie za piękną Ciemnicę i Grób Pański i dekoracje kościoła, p. Iwonie, p. Kościelnemu, p. Organiście. Wszystkim, którzy pomogli i przyczynili się do pobożnego i pełnego wiary przeżycia tych świąt. I Wam za modlitewne przeżywanie Triduum Paschalnego.
  • Następna Niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia. Po Mszy o g. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Święto patronalne Caritas. Z tej racji przy kościele zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  • Dziękuję za ofiary złożone na opał i na inwestycje w parafii z ostatniej niedzieli (w kwocie ………). Dziękuje także za dary spożywcze na plebanie. Bóg zapłać za waszą życzliwość.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Dobosz Anna, Gromala Bronisław i Edyta, Dadał Czesław, Dadał Władysław i Agnieszka, Witecki Adam i Maria, Zarabski Ryszard i Władysława.
  • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Gościa „Historia Kościoła” (12 zł), Nowe wydanie Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
  • Wszystkim parafianom, przybyłym gościom życzymy radosnego świętowania. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia – Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask, zdrowia. Na radosne świętowanie i mówienie światu, że Jezus Zmartwychwstał. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

No comments yet

Comments are closed