OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 Niedziela Zwykła – 3.09.2023

  • Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego juro (poniedziałek) o godz. 8.30. Zapraszam dzieci, rodziców, dyrekcję, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo                     i potrzebne łaski Boże na to co przed nami w tym roku szkolnym. Bo bez Boga ani do proga.
  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 17.30 proszę Różę                           św. Antoniego, której zelatorem jest Pan Antoni Plata. Zapraszam na nowennę dzieci z klas trzecich z rodzicami na rozpoczęcie przygotowania do I Komunii.
  • W tym tygodniu także przypada pierwszy Czwartek miesiąca, dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych. Zapraszam do kościoła na Msze św. i nabożeństwo o g.18.00 osoby należące do Towarzystwa Przyjaciół WSD  w Tarnowie, a także Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministranci i lektorzy).
  • W czwartek po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów, a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie DSM.

W piątek 8 września Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. Po Mszach św. poświęcenie ziarna siewnego.

  • W przyszłą niedzielę będzie kolejna Akcja Honorowego oddawania Krwi. Będzie miała miejsce jak zwykle w salce pod kościołem od godz. 9.00 do 13. Gorąco zachęcam do tego szlachetnego czynu miłości i miłosierdzia
  • Bóg zapłać za ofiary na inwestycje i remonty z ostatniej niedzieli (…),   a także za ofiary na opał, kościół, na konto parafialne i dary w naturze na plebanie.    Za życzliwość i hojność, wielkie dzięki.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej – Parafialnej po Mszy o g.15.00.

  • Przypominam o zapisach na pielgrzymkę 18 września (poniedziałek) do Zabawy na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny na godz. 15.00 i Mszę w Sanktuarium o g.18.00. Wyjazd o godz.12.00
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła.                 Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Piwowar Jan i Bożena, Drabik Krzysztof i Małgorzata, Plata Józef i Zofia, Migacz Marek i Małgorzata, Dara Weronika, Dara Tadeusz i Elżbieta.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego; w przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.
  • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed