OGŁOSZENIA PARAFIALNE

2 Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 7.04.2024 r.

  • Przeżywamy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj przypada patronalne święto CARITAS. Słowa uznania i podziękowania dla wszystkich wolontariuszy Caritas, szczególnie naszego parafialnego i dla wszystkim ofiarodawców, dzięki hojności których Caritas przychodzi z pomocą potrzebującym. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła, które są na Caritas.
  • W poniedziałek 8 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze o rano (6.30) i wieczorem (18.00) W tym, dniu przeżywamy w Kościele Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Włączmy się w to dzieło modlitwy i troski o życie przez podjęcie się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kto się podejmie Duchowej adopcji proszony jest o wpisanie się do specjalnej Księgi, która jest umieszczona w kościele na stoliku. Wpisujemy tylko Imię i Nazwisko i się podpisujemy. Gdyby ktoś rozpoczynał Duchową Adopcje w domu (np. przy transmisji z radia albo tv), wpisać się będzie mógł do księgi później. Prosimy też o zabranie obrazka z modlitwą w intencji Dzieci Poczętych. Można zainstalować sobie na telefonie aplikację „Adoptuj Życie”. Zawiera modlitwę i o niej codziennie przypomina. WAŻNE aby w tym dniu rozpocząć Duchową Adopcje w łączności z całym Kościołem.
  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. O prowadzenie modlitwy różańcowej za dusze czyśćcowe od godz. 17.30 proszę Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym z naszej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy za dusze czyśćcowe (środa po pierwszym piątku). Zapraszam dzieci, młodzież, czcicieli Matki Bożej, a szczególnie DSM (w maryjnych pelerynkach).
  • Msza św. w środę po pierwszym piątku)za dusze w czyśćcu cierpiące, składając dobrowolną ofiarę do skarbonki jesteśmy osobami które przychodzą z pomocą duszom czyśćcowym prosząc o Mszę dla nich.
  • Pierwsza Komunia w naszej parafii będzie 5 maja, a Rocznica Pierwszej Komunii dla kl. 4, 12 maja na Mszy o godz. 10.30. W poniedziałek na Msze o godz. 18.00 zapraszam kl. 3a z rodzicami, a w środę na Msze o godz. 18.00 kl. 3b z rodzicami. Po Mszy będzie spotkanie.
  • W następną niedzielę na godz. 13.30 zapraszam na spotkanie Parafialną Rade Duszpasterską i Ekonomiczną.
  • Dziękuję za ofiary złożone na opał i na parafie. Dziękuje także za dary spożywcze na plebanie. Bóg zapłać za waszą życzliwość.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Zarabski Stanisław i Stanisława, Plata Ryszarda i Antonina, Kotlarz Andrzej i Bożena, Gomółka Jan i Bożena, Duda Piotr i Barbara, Plata Piotr i Marta.
  • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Gościa „Historia Kościoła” (12 zł), Nowe wydanie Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
  • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed