OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24.09.2023

 

  • Dzisiaj przeżywamy Światowy dzień Migranta i Uchodźcy, a w naszej diecezji dzień modlitw o trzeźwość.
  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. Rozpoczęcie przygotowania do Bierzmowania dla uczniów kl.7. proszę, aby uczniowie przyszli z rodzicami na Nowennę, Mszę i spotkanie. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 17.30 proszę uczniów kl. 7 z rodzicami. Zapraszam serdecznie na nowennę DSM, dzieci, młodzież i wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
  • Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę z racji niedzieli inwestycyjnej, a także za ofiary na opał i parafię.
  • Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych w niedzielę. Modlitwa różańcowa w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Dla dzieci będą plansze różańcowe i konkurs z nimi związany.
  • Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po prymarii.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Krzyszowski Krzysztof i Danuta, Bielak Stanisław, Mróz Jarosław i Agnieszka, Rodak Maciej i Alina, Mróz Weronika, Mróz Stanisław i Lucyna.
  • W niedzielę 24 września rusza akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy. Diecezja tarnowska dzięki jej misjonarzom w Afryce wybudowała już 192 studnie głębinowe sfinansowane przez różne podmioty. Akcja przewidziana jest do końca października 2023 r. Jeśli mamy w domach wspomniane niepotrzebne urządzenia przekażmy je na pomoc misjom. Każdy oddany sprzęt to szklanka czystej wody.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego(nowe wydanie); w przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela.
  • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed