OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 Niedziela Zwykła – 17.09.2023

  • Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zastanówmy się jak korzystamy z mediów (Internet, telewizja, radio, gazety)? Czy służą naszemu i bliźnim dobru? Czy rozwijają nasze człowieczeństwo i pomagają się zbawić? Bądźmy krytyczni i z „głową” korzystajmy z informacji. Chrześcijańskie media nam pomagają.
  • W ostatnią niedzielę odbywała się w naszej parafii Akcja Honorowego oddawania Krwi. Zgłosiło się 37 osób z czego 33 oddały krew. Bóg zapłać wszystkim, zaangażowanym w to wielkie dzieło miłosierdzia.
  • W poniedziałek 18 września wspomnienie św. Stanisława Kostki. Patronalne święto młodzieży polskiej. Otoczmy ludzi młodych naszą modlitwą. A w sobotę 23 września w kościele w Niskowej o godz. 19.00 odbędzie się Dekanalne Czuwanie Młodzieży. Zachęcam młodzież do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, konferencje wygłosi ks. Wojciech Werner, proboszcz par. Miłosierdzia Bożego w Brzesku, egzorcysta.
  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 17.30 proszę Różę bł. Karoliny Kózka, której zelatorką jest Pani Ewa Uryga. Zapraszam serdecznie na nowennę DSM, dzieci, młodzież i wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
  • Składka z przyszłej niedzieli jako czwarta przeznaczona jest na inwestycje, remonty i cele parafialne.
  • W poniedziałek (jutro 18.09.) o godz. 12.00 wyjeżdżamy z parkingu przy kościele na Pielgrzymkę do Sanktuarium bł. Karoliny (Droga Krzyżowa w Wał Rudzie i Msza w Zabawie).
  • Dziękuje za ofiary na opał, kościół i za dary w naturze na plebanie. Za życzliwość i hojność, wielkie Bóg Zapłać.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Wielek Marek, Bodziony Adam i Olga, Bodziony Janina, Plata Zofia, Plata Józef i Dorota, Plata Jan i Barbara.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego (jubileuszowy), Małego Gościa Niedzielnego; w przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela.
  • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed