OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024 r.

 • W środę rozpoczynamy MAJ – miesiąc poświęcony NMP. Będziemy się gromadzić na nabożeństwa majowe w kościele i przy kapliczkach. Zachowajmy piękną tradycje śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych przy KAPLICZKACH. Nabożeństwa majowe w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (Msza Święta i Nab. Majowe), w soboty o godz. 8.00, a w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci. W środę 1 maja dzieci, które będą chodzić na majówki otrzymają plansze-kapliczkę, a na kolejnych nabożeństwach kolejne naklejki do niej.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w ramach nabożeństwa majowego. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 17.30 proszę Różę św. Antoniego, której Zelatorką jest Pani Antonina Plata.
 • W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • Spowiedź przed pierwszym piątkiem, pierwszą Komunią Świętą dla rodzin i dla dzieci i rodziców z okazji pierwszej rocznicy Komunii Św., dla chrzestnych będzie w czwartek od godz. 17.00.
 • W pierwszy czwartek adoracja w ciszy od godz. 17.00. zapraszam do modlitwy o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Na zakończenie adoracji majówka. Zapraszam Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie z naszej parafii.
 • W czwartek od godz. 8.00 udam się do chorych (w piątek jest uroczystość).
 • W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, z racji uroczystości w piątek nie ma postu. Pierwszy Piątek Miesiąca.
 • W piątek nabożeństwo majowe o godz. 15.00. A po nim Msza Święta w intencji Druhów z naszej OSP w Długołęce-Świerkli. Zapraszam ich z Pocztem Sztandarowym i w gronie rodzinnym.
 • Od tego miesiąca (maj) nabożeństwa Pierwszych Sobót będą w naszym kościele sprawowane według prośby NMP z Fatimy. Porządek nabożeństwa; o godz. 7.15 wspólny różaniec, po nim (około g. 7.45) wysłuchamy 15 min. rozważania o jednej z tajemnic różańcowych. Msza pierwszo sobotnia z komunią wynagradzającą (zawsze będzie) o godz. 8.00
 • W sobotę o godz. 9.00 pierwsza spowiedź dla dzieci z klas trzecich i ich rodziców.
 • W niedzielę na Mszy o godz. 10.30 Pierwsza Komunia Święta.
 • 12 maja w niedzielę, odbędzie się w naszej parafii kolejna AKCJA Honorowego Oddawania KRWI. Od godz. 9.00 do 13.00. Każdy w wieku od 18 do 60 roku życia (zdrowy) może podzielić się tym bezcennym darem. Krwią, która daje życie.
 • Dziękuję za ofiary złożone na opał i na parafie. Za dzisiejsze ofiary na inwestycje i remonty w parafii. Zakończył się remont, odnawianie i konserwacja ławek w kościele. Dziękuje p. Januszowi Rusnakowi i Jego Pracownikom z Limanowej – Łososiny, za pomoc i profesjonalizm. Czekają nas dalsze prace (przebudowa balustrady na emporze muzycznej….)
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Dadał Zofia, Dadał Wojciech i Magdalena, Dadał Tomasz i Paulina, Dyrek Marzena i Dawid, Krzak Bogdan i Józefa, Tokarczyk Dorota.
 • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed