OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego – 19 maj 2024 r.

  • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 8.30 I 18.00 z majówką. Zapraszam w tym dniu do kościoła pomimo wypełniana obowiązków dnia powszedniego. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu odbywa się Pielgrzymka Kapłanów do Tuchowa w intencji nowych powołań. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
  • Dziękuje wszystkim którzy zorganizowali i brali udział w Akcji Honorowego Oddawania Krwi. Zgłosiło się 30 osób, a oddano 12 litrów KRWI. Wszystkim wielkie Bóg Zapłać.
  • Zapraszam codziennie na Nabożeństwo Majowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.30(wyjątkowo bo w naszej szkole odbywa się Dzień Rodziny od godz. 9.00), a w niedzielę o godz. 15.00
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w ramach nabożeństwa majowego. W środę na Mszę i majówkę zapraszam uczniów klasy 7 z rodzicami. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 17.30 proszę DSM z naszej parafii.
  • W środę (22 maja) po Mszy i majówce w kościele odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów z klasy 7 w obecności ich rodziców.
  • Za dwa tygodnie Boże Ciało, tradycyjnie wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Już dzisiaj proszę o przygotowanie ich (jak w poprzednich latach). Ołtarz pierwszy; Krajewski Jan, Krajewski Łukasz i Natalia, Jurkowski Stanisław i Teresa, Jurkowski Tomasz i Beata, Jurkowski Tadeusz i Janina, Siciarz Jarosław i Bożena, Ołtarz drugi; Krzak Lesław i Helena, Zygmunt Zbigniew i Grażyna, Jurecki Robert i Sylwia, Dadał Teofil i Urszula, Dadał Zofia, Dadał Wojciech i Magdalena, Ołtarz trzeci; Dadał Tomasz i Paulina, Dyrek Marzena i Dawid, Krzak Bogdan i Józefa, Tokarczyk Dorota, Dara Janusz i Irena, Dara Andrzej i Beata, Ołtarz czwarty: Plata Rozalia, Wajda Piotr i Lucyna, Plata Rafał i Monika, Plata Andrzej i Renata, Kowalczyk Jan i Danuta, Kowalczyk Stanisław i Bogumiła.
  • Składka z przyszłej niedzieli jako czwartej przeznaczona jest na remonty i inwestycje, wypłacona została renowacja ławek i wykonanie nowych krzeseł do prezbiterium, na plebani rozpoczęta została wymiana pieca i remont piwnic, a w kościele balustrady na chór. Dziękuje za każdą waszą ofiarę i pomoc w prowadzeniu tych prac. Bóg zapłać. Dziękuję także za ofiary na opał i dary spożywcze na plebanie.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Dyrek Bogdan i Natalia, Kolbusz Mateusz i Bożena, Migacz Jan i Elżbieta, Kotlarz Jan i Małgorzata, Plata Bogumił i Anna, Plata Stanisława.
  • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Gość Niedzielny Ekstra (14zł) Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
  • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed