OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Najświętszej Trójcy – 26 maj 2024 r.

 • Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej. Dziś także Dzień Matki, otaczamy Mamy naszą wdzięcznością wyrażaną w życzeniach i modlitwie
 • Zapraszam na Nabożeństwa Majowe o godz. 18.00. We wtorek proszę dzieci, aby przyniosły do kościoła swoje kapliczki – plansze.
 • W środę od godz. 17.00 spowiedź przed Bożym Ciałem, Odpustem Parafialnym i pierwszym piątkiem. Nie odkładajmy spowiedzi na przyszły tydzień. W związku z tymi uroczystościami i pierwszym piątkiem do chorych udam się w środę od godz. 14.00.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w ramach nabożeństwa majowego. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 17.30 proszę Różę św. Kingi, której Zelatorką jest Pani Władysława Osika.
 • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po Mszy o godz. 10.00 wyruszymy w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. Proszę o ich przygotowanie i już dziś za to dziękuje. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w procesji, aby wyrazić wiarę i miłość do Jezusa Eucharystycznego. Szczególnie zapraszam dzieci pierwszokomunijne i inne dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, DSM, LSO, orkiestrę, scholę, panie w strojach regionalnych do niesienia Figury Maryi, młodzież – kandydatów do bierzmowania do niesienia nowego feretronu Serca Jezusa (zostanie poświęcony przed procesją), do niesienia baldachimu, druhów z naszej OSP zapraszam ze sztandarem i proszę o zabezpieczenie trasy procesji. Procesje w Oktawie Bożego Ciała po Mszy o godz. 18.00, a w niedzielę w ramach odpustu parafialnego po Mszy o godz. 11.00. Na które zapraszam. Składka w Boże Ciało na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
 • W tym tygodniu pierwszą sobota miesiąca. Porządek nabożeństwa; o godz. 7.15 wspólny różaniec, po nim (około g. 7.45) wysłuchamy 15 min. rozważania o jednej z tajemnic różańcowych. Msza pierwszo sobotnia z komunią wynagradzającą o godz. 8.00
 • Na zmianę tajemnic zapraszam Róże wyjątkowo w tym miesiącu w pierwszą sobotę na godz. 8.00 (w ramach pierwszej soboty, zapraszam już na różaniec i rozważanie, kto może…)
 • W sobotę rozpoczynamy czerwiec miesiąc poświęcony Sercu Jezusa.
 • W piątek święto Nawiedzenia NMP. Z tej racji w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Patronki naszej Parafii. Sumę odpustowa o godz. 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. prałat pułkownik dr Tadeusz Bieniek. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne i inne dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, DSM, LSO, orkiestrę, scholę, panie w strojach regionalnych do niesienia Figury Maryi, młodzież – kandydatów do bierzmowania do niesienia nowego feretronu Serca Jezusa, do niesienia baldachimu, druhów z naszej OSP zapraszam ze sztandarem.
 • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na inwestycje i remonty. Dziękuję także za ofiary na opał i dary spożywcze na plebanie. Wielkie Bóg zapłać za waszą życzliwość.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Liber Janusz i Dorota, Plata Krzysztof i Justyna, Plata Łukasz i Agnieszka, Wajda Krzysztof i Helena, Tokarz Adam i Bożena.
 • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego (nowe wydanie z pięknym symbolem Eucharystycznym do okna na Boże Ciało), Promyczka Dobra, Niedzieli.
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Dla Wszystkich Mam. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed