OGŁOSZENIA PARAFIALNE

32 Niedziela Zwykła – 12.11.2023 r.

 

  • Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji przy kościele zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie” przeznaczona na pomoc dla chrześcijan w Ziemi Świętej, Libanie, Syrii. Bóg zapłać za ofiary.
  • W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 16.30 proszę Różę św. Jana Pawła II, której zelatorką jest Pani Halina Szewczyk. Zapraszam serdecznie na nowennę DSM (w maryjnych pelerynkach), dzieci, młodzież i wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
  • W sobotę (18 listopada) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
  • W sobotę o godz. 8.30 spotkanie dla DSM.
  • W następną niedzielę przypada Światowy Dzień Ubogich. W ramach tego dnia wychodząc z kościoła będzie można wsiąść „Chleb miłosierdzia”, który jest pełnowartościowym pieczywem do spożycia, a ofiary – środki pieniężne uzyskane w ten sposób będą wsparciem Caritas diecezjalnej i parafialnej dla ubogich.
  • W najbliższą niedzielę także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, centralne uroczystości w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Tam znajduje się pomnik Przejścia, a także centrum pomocy osobom po tragicznej śmierci bliskiej osoby.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na opał i na parafie.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Fiut Józef i Leokadia, Żelasko Janusz i Bernadeta, Żelasko Maria, Gurgul Wiesław i Stanisława, Żelasko Stanisław i Sabina, Zielińska Stanisława.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, w przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela.
  • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed