OGŁOSZENIA PARAFIALNE

9 Niedziela Zwykła – 2.06.2024 r.

 • Dzisiejsza niedziela to w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Nawiedzenia NMP. (suma odpustowa o godz. 11.00). Możemy zyskać odpust zupełny. Jeszcze raz dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg Uroczystości Bożego Ciała.
 • /Na Sumie/ Dziękuje ks. prał. płk Tadeuszowi Bieńkowi, za posługę Słowa i sprawowaną Eucharystie w int. naszej Parafii. Dziękuje wszystkich zaangażowanym w przygotowanie i przebieg dzisiejszej uroczystości: dzieciom I Komunijnym, sypiący kwiaty i dzwoniącym, LSO, DSM, niosącym Feretrony, baldachim, Druhom z OSP, p. Kościelnemu i Organiście, p. Bożenie za dekoracje, naszej, niezawodnej Scholi, p. Gospodyni.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę na zakończenie procesji. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 17.30 proszę Różę św. Jana Pawła II, której Zelatorką jest Pani Halina Szewczyk.
 • Msza z procesją do czwartku o g. 18.00. Zapraszam. W czwartek zakończenie oktawy, błogosławieństwo dzieci i wianków. Jest to także I Czwartek miesiąca dzień modlitwy o nowe powołania do której zapraszam szczególnie Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.300 i 18.00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych (post). W uroczystość wypada I Piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, możliwość spowiedzi w czasie adoracji. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 • W następna niedzielę 9 czerwca na Mszach o godz. 8.00 i 10.30 będziemy gościć Wspólnotę Cenacolo, którą założyła Matka Elvira. Jest to wspólnota dzięki której młodzi ludzie, rodziny zmieniają swoje życie, podnoszą się z nałogów i nie tylko. Wspólnota modlitwy i pracy, nawrócenia. Ich misją jest dawanie świadectwa i praca dzięki której się utrzymują. Będziemy mieć możliwość wesprzeć ich nabywają książki, różańce i inne dzieła ich rąk. A także przy kościele dowolnymi ofiarami do puszki. Młodzi ludzie będą na zakończenie mszy dawać świadectwa.
 • V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
 • Dziękuję za ofiary złożone na parafie, na opał. I z ostatniej niedzieli na inwestycje. Za dary na plebanie, a także za piękne 4 doniczki kamienne na kwiaty na plac kościelny. Bóg zapłać za każdą ofiarę, dary, pomoc i życzliwość.
 • Planujemy z parafii (o ile będą chętni na autobus, bus) pielgrzymkę 18 czerwca (wtorek) do Zabawy na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny na godz. 15.00 i Mszę w Sanktuarium o g.18.00. Można wstępnie się zapisywać. Koszt około 50 zł.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Plata Rafał i Agata, Kurowski Jan i Leokadia, Herduś Józef i Maria, Herduś Tomasz i Katarzyna, Kurowski Marcin i Anna, Kurowski Jan i Teresa.
 • Ogłoszenie z gminy o wodzie……
 • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Dla Wszystkich Mam. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed