OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 Niedziela Zwykła – 9.06.2024 r.

 • W dzisiejszą niedziele gościmy Wspólnotę Cenacolo. Po komunii (przed ogłoszeniami) Młodzi ludzie przedstawią nam wspólnotę i będą dawać świadectwa. Będziemy mieć możliwość wesprzeć ich nabywają różańce, inne dzieła ich rąk i dowolnymi ofiarami do puszki.
 • Dzisiaj przy kościele w Świniarsku o godz. 15.00 rozpocznie się Rodzinny Festyn Parafialny, na który serdecznie zapraszają organizatorzy. Przygotowane jest wiele atrakcji.
 • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące. O prowadzenie modlitwy różańcowej za dusze czyśćcowe od godz. 17.30 proszę Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym z naszej parafii. Zapraszam do wspólnej modlitwy za dusze czyśćcowe. Zapraszam dzieci, młodzież, czcicieli Matki Bożej, a szczególnie DSM (w maryjnych pelerynkach).
 • Msza św. w środę po pierwszym piątku za dusze w czyśćcu cierpiące, składając dobrowolną ofiarę do skarbonki jesteśmy osobami które przychodzą z pomocą duszom czyśćcowym prosząc o Mszę dla nich.
 • W czwartek 13 czerwca o godz. 18.00 drugie Nabożeństwo Fatimskie. Poprowadzi je ks. dr Marek Jawor z Nowego Sącza. O godz. 18.00 Msza Św. i procesja różańcowa. Zapraszam do wspólnej modlitwy; DSM, LSO, dzieci i młodzież, Róże Różańcowe, Parafian i Gości. Zapraszam Orkiestrę. Panie w strojach regionalnym proszę o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej. Druhów ze Straży proszę o troskę o bezpieczeństwo.
 • W kolejną niedzielę Diecezjalne święto Rodziny. (słyszeliśmy w komunikacie).
 • Za tydzień 16 czerwca w niedzielę Msze św. Prymicyjną o godz. 10.30 odprawi ks. Hubert Trepa z parafii św. Heleny w Nowym Sączu, pochodzeniem jest związany z naszą parafią. Na zakończenie mszy udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Na tej Mszy zostaną przyjęci nowi ministranci (aktualnie aspiranci z 3 klasy). Zapraszam.
 • V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
 • Spotkanie dla DSM-u w sobotę o godz. 8.30
 • Dziękuję za ofiary złożone na parafie, na opał. Różom za ofiary na misje. Niewidzialnym rękom za dostarczenie cukierków na zakończenie Oktawy. Bóg zapłać za każdą ofiarę, dary, pomoc i życzliwość.
 • Planujemy z parafii (o ile będą chętni na autobus, bus) pielgrzymkę 18 czerwca (wtorek) do Zabawy na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny na godz. 15.00 i Mszę w Sanktuarium o g.18.00. Można wstępnie się zapisywać. Koszt około 50 zł.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Mróz Piotr i Kinga, Gomułka Stanisław i Maria, Gomułka Robert i Ewa, Kurowski Wiesław i Zofia, Klimczak Marcin i Anna, Olszak Piotr i Sabina.
 • Ogłoszenie z gminy…..
 • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego Historia, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Dla Wszystkich Mam. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed