OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 Niedziela Zwykła – 16.06.2024 r.

  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 17.30 proszę Różę św. Ojca Pio, której Zelatorką jest Pani Maria Zwolińska. Na nowennę zapraszam dzieci, młodzież, czcicieli Matki Bożej, a szczególnie DSM (w maryjnych pelerynkach).
  • W piątek o godz. 8.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
  • W następną niedzielę będziemy gościć Misjonarza ks. Grzegorza Kubalicę, który pracuje w Peru w Parafii św. Rocha i św. Teresy w Jepelacio (Hepelacio). Będzie głosił kazania, po Mszach św. przed kościołem będzie zbierał ofiary do puszek na działalność misyjną.
  • V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
  • Dziękuję za każdą ofiarę (na ogrzewanie). Za tydzień 4 niedziela miesiąca ofiary z tacy na inwestycje parafialne. Dziękuje.
  • Wyjazd na Pielgrzymkę do Wał Rudy i Zabawy na drogę krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny, we wtorek (18 czerwca) o godz. 12.30 z pod plebani. Koszt 50 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Olszak Bronisław i Maria, Król Jakub i Joanna, Olszak Marek i Wiesława, Staniszewski Krzysztof i Maria, Staniszewski Piotr i Mariola, Sułkowski Jan i Celina.
  • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego Historia, Wakacyjne wydanie Małego Gościa Niedzielnego(plakat z ME), Promyczka Dobra, Niedzieli.
  • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed