OGŁOSZENIA PARAFIALNE 33 Niedziela Zwykła – 19.11.2023 r.

 

 • Dzisiejsza niedziela jest VII Światowym Dniem Ubogich. W ramach tego dnia w kościele na stoliku „Chleb miłosierdzia”, który jest pełnowartościowym pieczywem do spożycia. Zabierzmy „Chlebek”, ofiara to przynajmniej 10 zł, ale niech nas to nie ogranicza. (gdyby zabrakło chlebków, możemy złożyć ofiarę dl ubogich do skarbonki), (wspieramy ubogich). Środki pieniężne uzyskane w ten sposób będą wsparciem Caritas diecezjalnej i parafialnej dla ubogich.
 • Na stoliku koło gazet są także „Torby charytatywne”, zabierając torbę wypełnijmy ją produktami wskazanymi (cukier, kasza, ryż, makaron, konserwy, olej, bakalie, itp. Oraz środki czystości zapakowane osobno). Jeżeli zabraknie można przynieść własną „reklamówkę miłosierdzia”. Przynieśmy je w tygodniu lub przyszłą niedzielę do kościoła (do kosza przy stoliku) Produkty te zostaną przekazane przez Caritas jako paczki-upominki potrzebującym w naszej parafii.
 • W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 16.30 proszę Różę św. Ojca Pio, której zelatorką jest Pani Maria Zwolińska. Zapraszam serdecznie na nowennę DSM (w maryjnych pelerynkach), dzieci, młodzież i wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
 • W środę (22 listopada) wspomnienie św. Cecylii, która patronuje wszystkim wykonującym i troszczącym się o muzykę w kościele. Dziękuje Panu Organiście, Orkiestrze Chórowi i Scholi za zaangażowanie w życie parafii i ubogacanie liturgii przez śpiew i grę na instumentach.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to święto Patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza, Akcji Katolickiej i Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w diecezjach. Jest to także ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Kościelnego.
 • W czwartek odbył się pogrzeb śp. Ks. Zbigniewa Krzyszowskiego kapłana pochodzącego z naszej parafii, ze względów organizacyjnych nie zostały odczytane zamówione msze pogrzebowe (jest ich 218). Zostały wywieszone w gablocie i na stronie internetowej. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie Msza w 7 dz. po śm. za ks. Zbigniewa. Wczoraj był pogrzeb Aliny Olszak ze Stronia. Polećmy ks. Zbigniewa i Alinę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…
 • Bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości pogrzebowych ks. Zbigniewa Krzyszowskiego. Panom Kościelnemu, Organiście, Józefowi, LSO, zapisującym intencje mszalne i wszystkim którzy przychodzili, aby modlić się za ks. Zbigniewa. Pani Gospodyni i wszystkim, którzy pomagali na plebanii. Strażakom za pomoc i dbanie o porządek na parkingach i w przejściu konduktu. Pan Kierowca ks. Biskupa mówił mi, pod adresem strażaków że dawno nie widział tak dobrej organizacji i porządku. Wszystkim za wszystko wielkie Bóg zapłać. Serce księdza rośnie mając takich parafian.
 • Składka z przyszłej niedzieli jako czwartej przeznaczona jest na parafie (remonty i przyszłe inwestycje). Bóg zapłać za ofiary złożone na opał i na parafie.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Gąsiorowscy Krzysztof i Natalia, Zieliński Bogdan i Barbara, Zieliński Marek i Katarzyna, Zwolińska Maria, Zwoliński Tomasz i Ewa.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego (grudniowy), w przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela.
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed