16 Niedziela Zwykła – 21.07.2024 r.

• W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa i Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na misje w ramach ogólnopolskiej Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Będzie to można uczynić do skarbonki przy pokropieniu pojazdów i zabrać sobie pamiątkę (modlitwę, obrazek, albo zawieszkę do samochodu – zapachową – w razie potrzeby wezwij księdza)
  • W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 17.30 proszę Różę św. Jana Chrzciciela, której Zelatorem jest Pan Jan Fryzowicz.
  • Dzisiaj na Jasną Górę dociera II Rowerowa Pielgrzymka Tarnowska (z naszej parafii 6 pątników). Trwają także zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, można ich dokonać na spotkaniu przed pielgrzymkowym. Pielgrzymka wyruszy 17 sierpnia, a dotrze na Jasną Górę 25 sierpnia (niedziela). Z naszej parafii (tradycyjnie) będzie autokar na wejście pielgrzymki.
  • Bóg zapłać za każdą ofiarę na parafie, także te indywidualne w kopertach i na ogrzewanie. Za tydzień 4 niedziela miesiąca składka na inwestycje remonty w parafialne. Zamontowano monitoring otoczenia naszego kościoła i domu parafialnego (dla bezpieczeństwa). Na plebanii wymieniono piec centralnego ogrzewania, a w piwnicach położono płytki. Dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w tych pracach. I wszystkim ofiarodawcą. Wielkie Bóg Zapłać.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Piwowar Sebastian i Jolanta, Piwowar Rafał i Katarzyna, Marcinowski Andrzej, Kotlarz Marek i Maria, Żelasko Jacek i Anna, Młynarczyk Michał i Karolina.
  • Sięgnijmy po prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.