OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023 r.

 • Przezywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej racji po każdej Mszy Świętej przed Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Serca Jezusowego i akt oddania Sercu Jezusowemu. Za tą praktykę modlitewną można zyskać dziś odpust zupełny.
 • Dziś również Światowy Dzień Młodzieży i Święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękuje wszystkich chłopcom z LSO za ich przykładną i piękną służbę dla Chrystusa Króla.
 • W tym tygodniu można jeszcze przynosić w „torbach” produkty na pomoc CARITAS.
 • W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.                    O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 16.30 proszę Różę św. Anny, której zelatorką jest Pani Anna Żelasko. Zapraszam serdecznie na nowennę DSM (w maryjnych pelerynkach), dzieci, młodzież i wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
 • W sobotę o godz. 8.30 spotkanie dla DSM.
 • W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w środę pół godziny przed Mszą, a w I Piątek od godz. 16.00. W I Piątek adoracja w ciszy od godz. 16.00. Do Chorych udam się od godz. 7.30. W I Sobotę zapraszam do wspólnego odmawiania różańca przed Mszą Świętą. Bardzo proszę Zelatorów o prowadzenie różańca.
 • Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po prymarii.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent radosne oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Po prymarii odbędzie się obrzęd błogosławieństwa opłatków na wigilijny stół, które będzie można zabierać w zakrystii. Ofiara składana przy tej okazji będzie jedną z form wynagrodzenia pracy Panów Kościelnego i Organisty.
 • Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę z racji niedzieli inwestycyjnej, także za ofiary na opał i parafię.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Zwoliński Andrzej i Kinga, Janik Marian i Krystyna, Witkowscy Magdalena i Piotr, Janik Piotr i Patrycja, Janik Maciej i Martyna, Janik Jakub i Karolina.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego (w środku piękny kalendarz katolicki na Rok 2024), Małego Gościa Niedzielnego (grudniowy), w przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela.
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed