II Niedziela Adwentu – 10.12.2023 r.

• Dziś druga Niedziela Adwentu. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za ofiary.
  • Zapraszam na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 6.30. W sobotę (16 grudnia) rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  • W zakrystii są poświęcone opłatki na wigilijny stół. Dobrowolna ofiara składana przy tej okazji jest formą wynagrodzenia pracy Panów Kościelnego i Organisty.
  • Są jeszcze świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Ofiara za świecę 10 złotych.
  • Zachęcam wszystkich do włączenia się ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, w naszej parafii polega ona na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnej w Tarnowie. Paczki-dary składamy pod choinką do następnej niedzieli do 17 grudnia (3 niedziela adwentu). Bombka papierowa jest pamiątką.
  • Jak co roku po Świętach (27 grudnia) „Kolędnicy misyjni” odwiedzą nasze domy z kolędą i aby wspierać pomocą dzieci na misjach. Spotkanie dzieci i młodzieży, którzy będą chodzić po kolędzie misyjnej w środę po roratach.
  • W piątek po roratach spotkanie – zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.
  • W sobotę o godz. 8.30 spotkanie dla DSM-u.
  • Bóg zapłać za ofiary na opał i parafię, Bóg zapłać za wszelką pomoc i zaangażowanie na rzecz parafii, za odśnieżanie.
  • Dziękuje z całego serca wszystkim, którzy włączyli się w pomoc św. Mikołajowi, niosąc radość nie tylko dzieciom, ale także osobom chorym i starszym.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Pietruszka Aleksander i Krystyna, Pietruszka Józef i Monika, Lorczyk Zdzisław, Wastag Stanisław i Danuta, Wąsowicz Czesław i Stanisława, Wąsowicz Józef i Lidia.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Dwumiesięcznika Historia Kościoła (12zł), Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli.