OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV Niedziela Adwentu – WIGILIA – 24.12.2023 r.

 • Przeżywamy czwartą Niedziele Adwentu i Wigilie Bożego Narodzenia (zachowajmy tradycyjny postny charakter wigilii). Nie ma dzisiaj Mszy o godz. 15.00. Wieczorem w naszych domach zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Na przebieg wieczerzy składa się; odczytanie opisu o Narodzeniu Jezusa z Ewangelii wg. Św. Łukasza, wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem ze składaniem życzeń, śpiew kolęd.
 • W zakrystii są jeszcze poświęcone opłatki na wigilijny stół. Dobrowolna ofiara składana przy tej okazji jest formą wynagrodzenia pracy Panów Kościelnego i Organisty. W naszym kościele jest „Światełko betlejemskie”, zabierzmy je do domu i nim zapalmy świecę na stół wigilijny.
 • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę na parafie (remonty i przyszłe inwestycje). Bóg zapłać za ofiary złożone na opał i na parafie, a także dary w naturze na plebanie.
 • Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Paczuszka dla maluszka”. Zawiezione zostały do DPS w Tarnowie dary. Sto paczek.
 • Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Pasterka o 24.00. Przed Pasterką od 23.30 zapraszam do wspólnego kolędowania. Zapraszam naszą Orkiestrę na Pasterkę. Składka podczas pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia w tym na Dom Samotnej Matki w Tarnowie.
 • Msze Św. w Boże Narodzenie o 8.00, 10.30 i 15.00.
 • W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana Msze o 8.00 i 10.30. Poświęcenie owsa. Na Mszy o 10.30 będzie posłanie Kolędników misyjnych, zapraszam ich w strojach (przebraniach) kolędowych. Kolędnicy misyjni odwiedzą nasze domy w środę od godz. 9.00 do 13.00. Ofiary z kolędy misyjnej są przeznaczone na projekty misyjne realizowane przez naszą diecezję (słodyczami ugośćcie kolędników). Bardzo proszę rodziców tych dzieci o pomoc, podwiezienie i pokierowanie ich, proszę także o to młodzież (starsze rodzeństwo). Kolędnikom może nie uda się odwiedzić wszystkich domów. Ofiarami Misje będziemy mogli także wesprzeć 6 stycznia.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00. O prowadzenie modlitwy różańcowej od godz. 16.30 proszę róże św. Jacka, której zelatorem jest Pan Jacek Żelasko. W środę święto św. Jana Ewangelisty po Mszach poświęcenie wina ku jego czci.
 • Za tydzień w niedzielę święto Świętej Rodziny z Nazaretu; Jezusa, Maryi i Józefa. Następna niedziela jest także ostatnim dniem roku. Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego po Mszy o godz. 10.30
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Król Krzysztof i Grażyna, Król Stanisława, Fiut Marek i Małgorzata, Bodziony Marian, Bodziony Jan i Stanisława, Przywara Zdzisław i Halina.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Promyczka Dobra, Niedzieli.
 • Zmarła Maria Hebda, jej pogrzeb będzie w środę o g. 13.00. Dobry Jezus…
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed