OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 8.10.2023r.

 

 • Przeżywamy miesiąc różańcowy – Maryjny. Zapraszam na nabożeństwa do kościoła o godz. 17.00. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu proszę: we wtorek uczniów klasy 7, w środę Parafialny Zespół Caritas, w czwartek uczniów klasy 6, w piątek DSM, w sobotę ministrantów i lektorów.
 • W środę wieczorem, po nabożeństwie i Mszy na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszam parafian, którzy chcieli by się włączyć w działalność tej wspólnoty.
 • W piątek przypada 13 dzień października – ostatnie Objawienie Fatimskie, w tym dniu przyjdźmy na różaniec(nie będzie procesji). W czasie Mszy do Dziewczęcej Służby Maryjnej zostaną przyjęte nowe Maryjki. Podziękowania dla dziewcząt i ich rodziców za zaangażowanie.
 • W sobotę na Mszy wieczornej do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii zostaną przyjęci nowi kandydaci-aspiranci i nowi ministranci. Zapraszam na Mszę wszystkich ministrantów i lektorów i ich rodziny. Dziękuję za Waszą piękną służbę przy ołtarzu, wyrazy wdzięczności dla rodziców, że posyłacie synów na służbę Chrystusowi i pomagacie im w niej przywożąc ich do kościoła.
 • W sobotę przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Otoczmy modlitwą naszych nauczycieli.
 • W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Z tej racji po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierająca zdolną a ubogą młodzież. W przyszła niedziele wybory w naszej Ojczyźnie.
 • Natomiast w naszej parafii w przyszłą niedzielę (15 października) będziemy przeżywać Odpust Fatimski, który poprowadzi Prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, ksiądz Lesław Wąchała. Suma odpustowa o godzinie 10.30. Po sumie procesja różańcowa, zakończona w kościele wystawieniem i Te Deum. Gorąco zapraszam i zachęcam do licznego udziału w odpuście, a zwłaszcza w SUMIE; dzieci, młodzież, LSO, DSM, Schole, Chór, Orkiestrę, druhów z OSP. Niewiasty w strojach regionalnych proszę o niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej, a dzieci „Fatimskie” o niesienie relikwii „św. Franciszka i Hiacynty Marto- dzieci fatimskich”. Po mszach będzie możliwość ucałowania relikwii.
 • Bóg zapłać za ofiary na opał, na parafie i ofiary w kopertach na parafię. Dary w naturze złożone na plebanie.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Ciapała Adam, Gąsiorowski Władysław i Irena, Plata Jan i Stanisława, Plata Ryszard i Zofia, Mordarska Halina, Mordarski Janusz i Natalia.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, jest też specjalne wydanie Gościa poświęcony Maryi (w cenie 14zł), Małego Gościa Niedzielnego; w przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela.
 • Przypominam o zbiórce telefonów komórkowych, tabletów, laptopów na pomoc misjom. Budowa studni w Czadzie.
 • Intencje Mszy….
 • W piątek był pogrzeb naszej parafianki Marii Matiaszek. Polećmy Jej dusze i naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed