OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela Adwentu – 17.12.2023 r.

 • Dzisiejsza trzecia Niedziela Adwentu w liturgii nazywana: „Gaudete – raduj się”. Rozpoczyna ona kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 • Ostatni tydzień Rorat. Zapraszam od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę na ostatnie Roraty o godz. 6.30. Nasz program budowania szopki ze św. Franciszkiem i konkurs adwentowy dobiega końca. Proszę, aby dzieci przyniosły plansze na roraty w piątek. Czekają upominki – niespodzianki.
 • W zakrystii są poświęcone opłatki na wigilijny stół. Dobrowolna ofiara składana przy tej okazji jest formą wynagrodzenia pracy Panów Kościelnego i Organisty.
 • W dniu dzisiejszym kończymy w naszej parafii ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka. Jutro paczki zostaną zawiezione do Tarnowa, dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnej, które prowadzą Siostry Miłosierdzia. Już dzisiaj dziękuje za tak wielki odzew i Wasze dobre serca, które ofiarowaliście Jezusowi spiesząc z pomocą „tym najmniejszym”.
 • W środę parafialna spowiedź Adwentowa od godz. 14.30 do 16.00 i od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi będzie udzielana Komunia Święta. Zachęcam wszystkich do spotkania z Jezusem Miłosiernym, posprzątajmy swoje serca. Nie odkładajmy spowiedzi na później, tym bardziej że w dekanacie trwają spowiedzi, a Wigilia wypada w niedzielę.
 • Do chorych udam się w czwartek od godz. 7.30. Bardzo proszę zgłosić tych chorych, którzy nie byli na pierwszy piątek.
 • W przyszłą niedzielę (IV Adwentu) wypada Wigilia. Nie będzie Mszy o godz. 15.00. Będzie za to dodatkowa Msza Święta w niedzielę, rano o godz. 6.30, przed nią śpiewane godzinki.
 • Składka z przyszłej niedzieli jako czwartej przeznaczona jest na parafie (remonty i przyszłe inwestycje). Bóg zapłać za ofiary złożone na opał i na parafie.
 • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Wąsowicz Roman i Danuta, Janik Mirosław i Beata, Janik Rozalia, Matyaszek Dorota, Szczepaniak Monika i Zbigniew, Duda Stanisław i Barbara.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego(w nim artykuł o nowych lektorach z naszego dekanatu, a pośród nich o czterech lektorach z naszej parafii), Małego Gościa Niedzielnego (nowe wydanie – w nim piękna szopka), Niedzieli.
 • Życzę Wam błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Najlepsze życzenia dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Szczęść Boże.

No comments yet

Comments are closed