29 Niedziela Zwykła – 22.10.2023 r.

• Dziś przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień misyjny. Także dzisiaj 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, zachęcam aby pomodlić się przed Relikwiami Św. Jana Pawła II w kaplicy Miłosierdzia.
  • Przeżywamy przedostatni tydzień miesiąca różańcowego. Zapraszam na nabożeństwa do kościoła o godz. 17.00. O prowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu proszę: we wtorek DSM, w środę ministrantów i lektorów, w czwartek dzieci z Zerówek i klasy I z rodzicami, w piątek uczniów klasy VII, w sobotę Róże Różańcowe.
  • Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad w którym modlimy się szczególnie za dusze w czyśćcu cierpiące. Będziemy nawiedzać nasze cmentarze, polecać zmarłych Bożemu miłosierdziu w wypominkach i zyskiwać Odpusty.
  • Aby pomóc duszom w czyśćcu zadbajmy o swoja duszę, spowiedź przed Wszystkimi Świętymi będzie w naszej parafii w piątek od godz. 16.00 (nie odkładajmy jej na później).
  • Kartki na wypominki roczne i listopadowe znajdują się na stoliku. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. (w wypominkach rocznych proszę napisać przed którą Mszą mają być czytane, 8.00 czy 10.30)
  • W środę po nowennie i Mszy spotkanie dla wszystkich aspirantów, ministrantów i lektorów.
  • W sobotę o godz. 8.30 spotkanie dla DSM.
  • Jeszcze raz dziękuję wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przebieg Odpustu Fatimskiego. Z całego serca Bóg zapłać.
  • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tace, które przeznaczone są na inwestycje i remonty. Bóg zapłać za ofiary złożone na opał, na parafie. Ofiary i dary w naturze złożone na plebanie.
  • Dziękuje rodzinom, które złożyły ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Na ten tydzień bardzo proszę następujące rodziny: Matyaszek Monika i Mariusz, Kamińscy Sławomir i Ewelina, Pres Jarosław i Katarzyna, Gutowscy Łukasz i Jadwiga, Zarzyccy Mateusz i Magdalena, Żelasko Bogdan i Grażyna.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego(listopadowy); w przedsionku kościoła są Promyczek Dobra, Mały Promyczek Dobra, Niedziela.
  • Przypominam o zbiórce telefonów komórkowych, tabletów, laptopów na pomoc misjom. Budowa studni w Czadzie. (to już ostatni tydzień)